Jak wyczyścić monitor? Skuteczne porady

Duża liczba polaków prawie, codziennie używają komputerów poprzez wpatrywanie się w ich ekran. Niektórzy podczas pracy a inni w domowym zaciszu, aby trochę odpocząć. Jeżeli jesteś jedną z tych osób zapewne, nie możesz patrzeć na ubrudzony ekran, przykładowo podczas oglądania serialu. Jednakże nie każdy wie jak się zabrać za czyszczenie zabrudzeń i zadaje sobie pytanie, jak wyczyścić monitor? Nie jest to wcale trudna, wystarczy użyć odpowiednich środków czyszczących i wykorzystać dobrą technikę.

Jak wyczyścić monitor?

Na samym początku warto zaznaczyć, iż do czyszczenia ekranu monitora powinno się podchodzić bardzo ostrożnie. Nowoczesne modele cechują się delikatnością, dlatego w tak prostek czynności nie trudno o popełnienie błędu. Chyba że oczyszczeniu podlega starszy monitor. Po pierwsze, zanim zaczniemy używać pewnych, preparatów powinniśmy wyłączyć urządzenie z prądu. Całe to działanie ma na celu uniknięcie zwarcia, które może nastąpić, kiedy wszelaki płyn dostanie się pod spód monitora. Z tego powodu prawie każdy płyn rozpylamy na ściereczce, chyba że producent w instrukcji zalecił inne postępowanie. Należy pamiętać, że monitorów NIE powinno się czyścić:

  • Płynami do mycia naczyń,
  • Papierem toaletowym,
  • Chusteczkami nawilżającymi bądź higienicznymi,
  • Ręcznikiem papierowym.

Wykorzystując do tej operacji tych ręczników, wymienionych powyżej możemy stworzyć rysy na ekranie. Natomiast podczas używania płynu do naczyń prawda usuniemy zabrudzenia, lecz na ich miejsce wejdą smugi i będziemy mieli do czynienia z błędnym kołem. Skoro tak się sprawy mają, zobaczmy jakich środków możemy używać do czyszczenia monitora:

  • Wilgotne czyste ściereczki,
  • Ściereczki z mikrofibry,
  • Substancje izopropanelowe,
  • Płyny do mycia szyb,
  • Płyny do czyszczenia monitorów.

W przypadku nowoczesnych monitorów zalecane jest dokładne przetarcie szmatą nasieczoną specjalnym preparatem do monitorów. Kolejnym krokiem będzie użycia na sucho miękkiej szmatki. Równie dobrze sprawdzi się na przykład płyn do mycia szyb lub substancje izopropaolowe, którymi także osiągniesz pożądany efekt. 

Technika mycia komputera

Technika mycia komputera ma kluczowe znaczenie. Powinno się wszystkie ruchy wykonywać z wyjątkową delikatnością, gdyż zbyt długie szorowanie jest niewskazane. Na początku warto wykorzystać sprężone powietrze bądź suchej ściereczki do usunięcia zbędnego brudu. Pierw ekran przecieramy mokrą ściereczką z płynem, aby potem wykonać tę samą czynność, lecz już na sucho. Ogólnie takie czyszczenie powinno się przeprowadzać raz w ciągu tygodnia.