Jaki tablet graficzny wybrać? Rozwój to podstawa

Jaki tablet graficzny wybrać? Rozwój to podstawa

Czym jest tablet zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednakże nie każdy wie, iż tablet graficzny jest całkowicie innym urządzeniem. Zwracając uwagę na jego nazwa można wywnioskować, że jest to specjalny rodzaj tabletów, który jest dedykowany osobą specjalizującym się w tworzeniu grafik bądź obróbką zdjęć. Tablet graficzny cechuje się tym, że jest urządzeniem wszechstronnym, dzięki niemu możemy rysować, tworzyć projekty różnych map, CAD, grafik, rysunków o dowolnej tematyce oraz obrabiać obrazy i zdjęcia. Dodatkowo lepiej sprawuje się od tradycyjnej myszki pod kątem precyzyjności podczas rysowania czy wolności artystycznej.

Jaki tablet graficzny wybrać?

Takie tablety graficzne dołączane do komputera mogą stać się bardzo przydanym narzędziem podczas pracy, ponieważ przed każdym użytkownikiem zostają otwarte nowe możliwości. Korzystają z tego zarówno profesjonalni graficy robiący na nich różne obrazy, jak i osoby obrabiające zdjęcia na potrzebę gazety. Tablet graficzny swoim wyglądem i użytkowaniem przypomina podkładkę, po której jesteśmy w stanie rysować. Oczywiście do tego zdania pierw będziemy potrzebować specjalny rysik. Efekty naszej pracy będą zawsze widoczne na naszym laptopie bądź komputerze, dzięki temu na bieżąco możemy wprowadza zmiany. Skoro jesteśmy już przy połączeniu komputera z tym tabletem to do tego zadania możemy wykorzystać kabel albo połączyć się bezprzewodowo. Jeżeli nam na całkowitej swobodzie, wówczas nasz nowy tablet graficzny powinien posiadać wyświetlacz, gdyż wtedy postęp naszych prac będzie widoczny bezpośrednio na urządzeniu. Rysik z podkładką są w pewnym stopniu odpowiednikiem ołówka oraz kartki. W zależności, z jakiego programu będziemy korzystać może przyjąć, postać kredki, ołówka, pędzla czy nawet kredy. Profesjonaliści zaopatrzyli się w kilka rysików, bo każdy z nich jest wyspecjalizowany w naśladowaniu konkretnego narzędzia. Prawdziwa kartka ma taki minus, że zazwyczaj trudno jest poprawić błędy w rysowaniu i trzeba wszystko zacząć od nowa. W przypadku tabletu graficznego artysta może wprowadzać poprawki na bieżąco w postaci zmienianie kolorów, przenoszenie bądź usuwanie niektórych elementów obrazu.

Rodzaje tabletów graficznych

Cel każdego graficznego tabletu jest taki sam, lecz niektóre gwarantują większa satysfakcje z niektórych czynności. Oto dwa rodzaje tabletów:

  • „Podstawowy tablety graficzny”- Znajdziemy tutaj podkładkę a w niej dwa guziki jeden po prawie, natomiast drugi po lewej stronie i mają odpowiadać klawisza w myszce i na samym końcu rysik,
  • Interaktywny ekran piórkowy z wyświetlaczem LCD- jest połączeniem tabletu opisanego powyżej wraz z monitorem dotykowym. Dzięki temu każdy ruch rysikiem jest widoczny, przez co nie trzeba dodatkowych urządzeń, aby zobaczyć obraz.