Biurko dla gracza - jakie wybrać

Biurko dla gracza - jakie wybrać

 
Dla wielu młodych ludzi, granie w gry komputerowe to ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Z racji tego że gry zwykle wymagają długotrwałego siedzenia w jednej pozycji, ważnym staje się zadbanie o odpowiednie biurko, które pozwoli nam przez długi czas cieszyć się grą bez nieprzyjemnych dolegliwości jak na przykład ból pleców. Aby granie było dla nas przyjemnością, ważnym staje się stworzenie optymalnych warunków. W sprzedaży dostępnych jest wiele wzorów i modeli biurek, które dedykowane są osobom spędzającym znaczną część swojego czasu przed ekranem komputera. Jak jednak wybrać te najwłaściwsze? Zapraszam do lektury poradnika.
 

 Jakie biurko gamingowe jest najlepsze

W poniższym tekście postaram się odpowiedzieć na pytanie jak wybrać odpowiednie biurko dla fana gier komputerowych. To z pozoru proste pytanie przy mocniejszym zagłębieniu się w temat może okazać się nieco skomplikowane i nastręczać sporo trudności osobie, która szuka dla siebie odpowiedniego blatu. Wybierając dla siebie odpowiednie biurko, powinniśmy przede wszystkim kierować się zasadami ergonomii. Ergonomia jest to w dosłownym tłumaczeniu nauka o pracy. Badana ona zależności pomiędzy warunkami naszej pracy a naszymi możliwościami psychofizycznymi. Przekładając to na ludzki język można powiedzieć że tak dziedzina nauki zajmuje się optymalizacją naszego miejsca pracy. Wbrew pozorom warto jest zakupić biurko, które będzie spełniać wszystkie wymogi ergonomii. Sprawi to że przy dłuższej sesji z gra nie będziemy odczuwać bólu pleców, oraz nasze skupienie na rozgrywce zawsze pozostanie na najwyższym poziomie pozwalając nam osiągnąć wysokie wyniki. Dobierając biurko dla siebie, powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach: Przede wszystkim blat biurka powinien znajdować się na wysokości naszych łokci, lub nieco poniżej. Warto jest też zakupić biurko o odpowiednich rozmiarach, które pomieści wszystkie nasze gamingowe gadżety. Warto jest także rozejrzeć. się na modelami wyposażonymi w dodatkowy podnóżek, który pozwala na odpoczynek naszym nogom w trakcie długiej rozgrywki.

 

biurko dla graczy

 

 

 Biurko komputerowe dopasowane do wystroju wnętrza

Kolejnym aspektem, który należało by wziąć pod uwagę przed zakupem biura jest ogólny wystrój naszego pokoju. Estetyka to równie ważna rzecz co ergonomia, nikt przecież nie chciał by grać przy biurku, które zwyczajnie mu się nie podoba. Decydując się na zakup konkretnego modelu pamiętajmy aby współgrał on z reszta naszego pokoju. Zdecydowanie odradzam zakup futurystycznego mebla, podczas gdy cała reszta naszych mebli wyprodukowana została w stylu klasycystycznym. Przed zakupem warto także zapytać sprzedawcę o dostępność opcji kolorystycznych, co pozwoli nam dopasować kolor mebla do reszty naszego wystroju.

 

 Kształt biurka komputerowego

Wielu z was, graczy, zapewne posiada pokój, w którym niewiele jest przestrzeni jaką można wygospodarować na stanowisko do grania. Na szczęście w ofercie producentów mebli istnieje wiele wariantów kształtu biurek. Bez względu na to czy zdecydujemy się na biurko narożne czy prostokątne, przed zakupem powinniśmy dokonać pomiaru naszego pokoju i swego rodzaju symulacji w której wizualnie wpasujemy nasze przyszłe biurko. Zarówno biurka kątowe jak i proste idealnie nadają się dla gracza komputerowego. Jeśli nasz pokój jest niewielkich rozmiarów, odpowiednim wyborem będzie biurko narożne, które lepiej pozwala wykorzystać przestrzeń, która i tak przecież jest już ograniczona. Oprócz kształtu ważna jest także odpowiednia wielkość naszego mebla do gry. biurko dla gracza, w odróżnieniu od klasycznego biurka musi pomieścić również klawiaturę, monitor, głośniki i mysz. Czasem bywa też tak, że po jakimś czasie jeden monitor przestaje nam wystarczać, a nasze biurko nie jest przystosowane na montaż kolejnego. Warto jest więc kupić biurko nieco większe, na którym w przyszłości będziemy mogli postawić większy monitor lub nawet dwa monitory. Odpowiedni dobór blatu do gry, sprawi że cały nasz sprzęt do gier, będziemy mieli zawsze dostępny od ręki i uporządkowany. Ważna jest także odpowiednia szerokość biurka, która nie powinna wynosić mniej niż 50 cm, gdyż najlepiej gdy monitor znajduje się w odległości 40-70 cm od naszych oczu. Wiadomo, im większy monitor, tym większa powinna być odległość od oczu grającego.

 

 

Najlepsze biurko gamingowe

Oprócz funkcji klasycznego biurka, powinno spełniać jeszcze kilka dodatkowych. Bez względu na to czy biurko posłuży nam do obsługi klasycznego PC-ta, czy konsoli do gier, nasz mebel powinien być w stanie pomieścić wszystkie niezbędne akcesorium do gier, oraz w rozsądny sposób umożliwić nam zorganizowanie kabli i przewodów. Jeśli chodzi o komputery PC, zdecydowanie najwięcej miejsca zajmują komputery stacjonarne. Jeśli jesteśmy pewni że naszym sprzętem do grania będzie właśnie komputer stacjonarny, powinniśmy rozejrzeć się za biurkami wyposażonymi w specjalne półki, które pozwolą nam na chowanie komputera pod blatem roboczym. Taka półka, powinna być umiejscowiona z boku biurka, udostępniając nam dostatecznie dużo miejsca na nogi. Szukajmy półek szerszych od naszego komputera, tak aby wszelkie otwory wentylacyjne pozostały na wierzchu. Umieszczenia komputera na zbyt ciasnej półce mogłoby doprowadzić do zatkania otworów wentylacyjnych co skutkowałoby jego przegrzaniem. Warto sprawdzić także czy posiada otwory techniczne na kable, które pozwolą nam w łatwy sposób podłączyć komputer do zasilania i połączyć go z monitorem. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia biurka dla gracza jest nadstawka na monitor. Jeśli podstawa monitora nie pozwala na ustawienie go na wysokości naszego wzroku, nastawka może okazać się niezbędnym akcesorium. Bez niej niemożliwe było by odpowiednie ustawienie monitora naszego komputera. Szukajmy modeli wyposażonych w ruchome nadstawki, pozwoli nam to na ustawienie monitora wedle naszych indywidualnych potrzeb. Integralną częścią biurka mogą być także różnego rodzaju półki, szafki oraz uchwyty, które pozwolą nam na przechowywanie gier, filmów, kabli, czy akcesoriów do gier. Wiele z nich możemy dodać już sami po zakupie, jednak jeśli nie chcemy sami ingerować w konstrukcję biurka, szukajmy blatów fabrycznie wyposażonych w duża ilość tego typu półek.

 

drewniane biurko

 

 Wygląd

Dla wielu graczy wygląd biurka jest równie ważny co jego praktyczne aspekty. Jeśli szukamy nowoczesnego biurka, warto rozejrzeć się za modelami wyposażonymi w podświetlenie ledowe. Jeśli dysponujemy odpowiednio zasobnym portfelem, możemy szukać mebli stworzonych przez graczy dla graczy. Posiadają one różnego rodzaju uchwyty na monitory, szuflady na klawiatury, schowki na kontrolery i innego rodzaju przydatne rozwiązania usprawniające rozgrywkę. Jeśli jednak nasz budżet jest ograniczony, bez problemu znajdziemy mebel spełniający nasze oczekiwania w jednej z wielu meblowych sieciówek. Jedyną różnicą jest to, że mebel nie dedykowany bezpośrednio graczom, może wymagać lekkich przeróbek i modyfikacji. Może okazać się też że mebel spersonalizowany przez nas będzie dużo lepszy niż biurko gamingowe dedykowane specjalnie graczom, nie spełniające jednak naszych potrzeb.