Dobry tani tablet? Poradnik dla osób szukających rozwiązania w atrakcyjnej cenie

Dobry tani tablet? Poradnik dla osób szukających rozwiązania w atrakcyjnej cenie

Tablety to urządzenia, które wykazują się dużą wszechstronnością zastosowania. Można je wykorzystać do pracy, nauki i zabawy, a także – za sprawą ich kompaktowości – zabrać je ze sobą w dowolne miejsce. Jak jednak wybrać tablet, który będzie tak dobry, jak i jednocześnie stosunkowo tani? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz! 

Dobry tani tablet – czym kierować się przy wyborze? 

Aby wybrać dobry tani tablet, musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Współczesny rynek elektroniczny serwuje bowiem urządzenia różnej klasy, często różniące się od siebie tylko pojedynczymi parametrami. Które z nich są najistotniejsze? Przeglądając tablety, zwróć uwagę przede wszystkim na: 

  • przekątną ekranu - jest to podstawa, od której tak właściwie powinieneś rozpocząć swoje poszukiwania. To ona definiuje przestrzeń roboczą, jaką będziesz dysponował. Nie zawsze większa przekątna jest lepsza - ważne, aby odpowiadała Twoim oczekiwaniom, 
  • procesor i pamięć RAM - to podstawowe parametry techniczne, które wpływają na szybkość działania tabletu. Im lepszy procesor i większa pamięć operacyjna, tym lepiej, 
  • pojemność dysku - pojemność dysku wewnętrznego to istotna rzecz dla osób, które pracują z plikami – graficznymi, kalkulacyjnymi i nie tylko. Pamiętaj, żeby zwrócić szczególną uwagę na to, czy tablet można pod tym względem rozbudowywać - na przykład poprzez podpięcie dodatkowej karty (micro)SD, 
  • wydajność - pojemność baterii definiuje to, ile wytrzyma dany tablet bez ładowania. Jeśli więc zamierzasz zabierać go na wyjazdy, powinieneś nadać jej priorytet. 

Nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by kupić naprawdę dobry tablet do 300 złotych. Przy nieco mniejszych wymaganiach co do podzespołów, bez problemu można nawet znaleźć solidne tablety do 200 zł – Taniomania z pewnością w tym pomoże. Pamiętaj więc, by przy poszukiwaniu rozwiązania w atrakcyjnej cenie przede wszystkim określić własne potrzeby, wymagania i oczekiwania względem sprzętu. To uczyni poszukiwania znacznie efektywniejszymi. 

Wybór tabletu a jego zastosowanie 

Wybór dobrego, a zarazem taniego tabletu nie powinien brać pod uwagę jego parametrów technicznych w izolacji od wszystkiego innego. Powinieneś zestawić go z własnymi potrzebami i oczekiwaniami, a przede wszystkim planowanym zastosowaniem. Najtańsze tablety doskonale sprawdzą się w najbardziej podstawowych zastosowaniach, a zatem przede wszystkim do przeglądania Internetu, pracy na plikach tekstowych czy oglądania filmu (i szerzej pojętej rozrywki). Jeśli jednak planujesz bardziej profesjonalne zastosowanie, ale musisz zmieścić się w budżecie, celuj w tablet do 400 zł. Niewiele większy budżet otworzy przed Tobą furtkę do obsługi bardziej zaawansowanych aplikacji i bardziej komfortowego korzystania z funkcjonalności urządzenia. 

Czy profesjonalista musi mieć drogi tablet? 

Jeśli działasz w branży IT, a tablet kupujesz do zastosowań profesjonalnych, z pewnością chcesz celować w sprzęt wysokiej klasy. Taki, który spełni Twoje oczekiwania. Wbrew temu, co można przeczytać w Internecie, tego typu tablet wcale nie musi być drogi. Postępy technologiczne w branży urządzeń mobilnych sprawiły, że bez problemu można wybrać coś budżetowego, niemniej jednak wystarczającego pod względem wydajności i funkcjonalności. Pamiętaj, że nie musisz stawiać wyłącznie na markowe rozwiązania. Daj szansę również mniej rozpoznawalnym producentom – jeśli oczekujesz doskonałego stosunku jakości do ceny, to oni mogą być dla Ciebie odpowiednią opcją. Odpowiednią, bo spełniającą Twoje oczekiwania.