Komputer dla gracza, jaki powinien być?

Komputer dla gracza, jaki powinien być?

W dzisiejszych czasach wiele osób korzystających z komputera patrzy na niego pod kątem grania. Oczywistym jest fakt, że musi być to sprzęt bardzo wydajny, który jest w stanie udźwignąć wymagania sprzętowe nowych gier. Technologia cały czas brnie do przodu i zdecydowanie warto pokusić się o komputer dla gracza będący produktem wydajnym na lata. Aby się dowiedzieć więcej o tym, co taka maszyna powinna zawierać, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Komputer dla gracza bez dobrej płyty głównej to żaden komputer

Chcąc cieszyć się możliwością grania w najlepsze gry. Jak FIFA, Call of Duty, Doom czy CyberPunk 2077 należy mieć bardzo dobry komputer. Nikomu „nie uśmiecha się” kupowanie kolejnych podzespołów co kilka miesięcy. Dobry komputer gamingowy koniecznie musi być wyposażony w odpowiedni procesor. Tutaj wybór jest zdecydowanie większy niż w przypadku pamięci RAM. Kwestią bardzo istotną jest to, ile mamy pieniędzy na komputer dla gracza. Ale pozostańmy na chwilę przy możliwości zakupu płyty głównej. 

Jeżeli nasz budżet to 500 zł, to wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będzie Gigabyte B450 Aorus Elite. To płyty główne dla graczy posiadająca 4 banki DDR4 i świetnie komponuje się z takimi procesorami jak AMD Ryzen 3, Ryzen 5 lub Ryzen 7. Jej cena sprawia, że nie można liczyć na zbytnie 

Jak dobry komputer dla gracza, to nie może zabraknąć pamięci RAM

Chcąc zdecydować się na zakup komputera dla gracza, należy mieć świadomość, że na rynku jest spory wybór. Tak naprawdę to od klienta zależy wybór odpowiedniego sprzętu. Rozwiązania są dwa – albo decydujemy się na zakup złożonego komputera. Albo sami bądź z pomocą drugiej osoby składamy określone podzespoły w jedno. Wydaje się, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja, natomiast złożenie go od A do Z jest tańsze. 

Oczywistym jest to, że komputer musi posiadać duży dysk twardy, który pomieści wszystkie gry na dysku. W dodatku komputer dla gracza możemy ozdobić jak nam się tylko podoba. Producenci robią wszystko, żeby oferować jak najlepsze obudowy jednostki centralnej. Najważniejsze jest jednak to, aby dobry komputer miał sporo pamięci RAM dla graczy. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, ile tej pamięci powinno być. Na tak postawione pytanie odpowiedź jest prosta – jak najwięcej. Przyjęło się, że minimum powinno być to 8 GB, aczkolwiek można pokusić się o większą jej ilość. 

Jeżeli budżet pozwala na spore wydatki, to zdecydowanie polecimy wam płytę ASUS ROG Maximus Z690 Hero, która idealnie zgra się z procesorami najnowszej generacji Intel Core 12. Dodatkowo obsługuje ona DDR5. To płyta z bardzo dobrym układem dźwiękowym oraz złączami PCI-Express 5.0 x16 dla nowoczesnej karty graficznej. Choć trzeba za nią zapłacić ponad 3 tysiące złotych, to jednak jest to prawdziwe monstrum dla graczy. Dużym jej plusem jest spory potencjał do rozbudowy, aczkolwiek gwarantujemy, że jej zakup to doskonała decyzja. Co jednak jest istotne, to świadomość, że nie zawsze wszystko to co najdroższe jest najlepsze. Chociaż Maximus Z690 Hero to ścisła czołówka.