Komputery poleasingowe Dell czy Hp?

Komputery poleasingowe Dell czy Hp?

Sklepy z poleasingowymi komputerami stają się coraz bardziej popularne, z uwagi na wiele korzyści płynących z zakupienia takiego sprzętu. Nie tylko cena gra tu główną rolę, ale również jakość tego sprzętu – mylne twierdzenie, że naprawiony sprzęt nie jest już tak wartościowy sprawia, że w bardzo atrakcyjnej cenie możemy kupić naprawdę dobry komputer. Jaką marką warto się zainteresować, i czym kierować przy zakupie?

Czemu komputery poleasingowe są warte uwagi?

Na początek warto dokładnie zrozumieć, czym właściwie są komputery poleasingowe – są to sprzęty, które uległy drobnej awarii lub są widocznie porysowane, posiadają mankamenty na obudowie, jednak dzięki naprawie lub wymianie danej części są dalej zdatne do użytku, zupełnie tak, jak nowe komputery. Z uwagi jednak na to, że uległy awarii, i konieczne było ich naprawienie, cena rynkowa takich sprzętów ulega znacznemu obniżeniu. Jest to zatem świetna okazja, by nabyć w dobrej cenie wysokiej jakości sprzęt, który mimo napraw wciąż nadaje się do użytku i bezawaryjnie może działać jeszcze długi czas. Na rynku znajdziemy mnóstwo sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, które zajmują się sprzedażą sprzętu tego typu, są to często egzemplarze, które w sklepach elektronicznych mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, w tego typu miejscach natomiast ich cena może być nawet dwukrotnie niższa.

Jaką markę wybrać – HP czy Dell?

Wśród sprzętów komputerowych, zarówno stacjonarnych jak i laptopów, szczególną popularnością cieszą się dwie marki – HP oraz Dell. Dobre parametry techniczne, wysoka technologia oraz funkcjonalność sprzętów tych marek sprawia, że klienci chętnie je kupują i użytkują. W sklepach oferujących poleasingowe komputery można znaleźć właśnie te dwie marki, i to właśnie one są obecnie jednymi z najpopularniejszych wybieranych przez kupujących. Marka Dell słynie głównie z solidnie wykonanych, wydajnych urządzeń z dobrze trzymającą baterią, a także energooszczędnych podzespołów. Urządzenia tej marki doskonale sprawdzą się jako sprzęt biurowy, oraz podręczne urządzenie do podróży, głównie dzięki smukłej obudowie i niewielkiej wadze. Komputery HP natomiast podobnie jak Dell, chętnie wybierane są przez instytucje i przedsiębiorstwa jako sprzęt biznesowy. Doskonale radzą sobie z programami biurowymi i księgowymi, dodatkowo solidne wykonanie sprawia, że rzadko ulegają awariom. Cenione są za intuicyjną obsługę, ale elegancki wygląd.

Czym kierować się przy zakupie laptopa poleasingowego?

Podczas wyboru komputera poleasingowego nie tylko marka powinna mieć dla nas znaczenie, ale również parametry techniczne i przeznaczenie komputera. Jeżeli szukamy solidnego urządzenia o dużej pojemności procesorze, to warto wybrać sprzęt marki Dell. Jeżeli jednak szukamy eleganckiego urządzenia biznesowego o intuicyjnym oprogramowaniu oraz dobrze trzymającej baterii, warto przejrzeć oferty marki HP. Ostatnią, bardzo ważną kwestią przy wyborze powinien mieć opis urządzenia – jeżeli komputer został mocno uszkodzony, i mimo tego działa bez zarzutu, warto przemyśleć zakup. Takie informacje zawsze znajdują się w opisie poszczególnych urządzeń.

Więcej informacji dostępnych tutaj: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Komputery-stacjonarne-Dell/87