Jaką myszkę dla gracza wybrać? Myszy gamingowe 2018

Jaką myszkę dla gracza wybrać? Myszy gamingowe 2018

Myszka komputerowa to codzienny element usprawniający obsługę komputera. Większość osób nie przywiązuje do niej szczególnej uwagi – ważne aby poprawnie działała i dosyć szybko reagowała na nasze komendy.

W przypadku graczy myszka komputerowa nabiera zupełnie innego znaczenia. Jest ona podstawą, często warunkiem udanej rozgrywki. Jeszcze kilka lat temu myślano, że ręczny kursor odejdzie w zapomnienie. Jednak era e – sportu pokazała jak ważne jest manualne obsługiwanie systemu.

W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie jaką myszkę wybrać dla gracza i co jest ważne podczas doboru tego sprzętu.

ZASADNICZE KRYTERIA – BŁĘDNE KRYTERIA

Wiele osób przy zakupie sprzętu kieruje się przede wszystkim ceną. Ze względu na prozaiczne zastosowanie myszki w pracy biurowej, nie przywiązuje się zbytniej uwagi do jakości.

Całkowicie inaczej jest w przypadku zawodowych graczy. Osoba rozpoczynająca swoją przygodę w świecie wirtualnych rozgrywek musi odrzucić kryteria cenowe. Nie namawiam do wyboru najdroższej myszki, lecz do zestawienia jakości i ceny.

Gdy wybierzemy najtańszą propozycję, nie mamy pewności czy kursor nie zepsuje się po kilku dniach w środku meczu. Dla profesjonalistów oznacza to przegraną, co skutkuje obniżeniem statystyk. Przy zakupie dobrej myszki, inwestycja zwróci się z nawiązką. Wydając większą kwotę będziemy mieli pewność o niezawodności sprzętu.

MYSZ LASEROWA A MYSZ OPTYCZNA

Na rynku dostępne są dwa rodzaje myszek : optyczne i laserowe. Pomimo podobnego wykorzystania wiązki światła, różnią się diametralnie zastosowaniem. Zarówno w przypadku laserowej, jak i optycznej, dochodzi do wykorzystania wiązki światła, która odbija się od podłoża, przekazując informację o położeniu do komputera. Myszki laserowe jednak są znacznie droższe, gdyż są o wiele bardziej precyzyjne. Zwracają uwagę na detale i szczegóły, czyniąc użytkowanie znacznie przyjemniejszym i dokładniejszym.

BEZPRZEWODOWA CZY Z KABLEM?

Długo uważano, że tylko mysz kablowa idealnie odwzoruje ruchy gracza. Z czasem, gdy na rynek wkroczył sprzęt o zaawansowanym sterowaniu radiowym, środowisko zaczęło przerzucać się na bezprzewodowe. Istnieją podstawowe zasady dotyczące każdej z myszek : jeżeli ma to być kablowa, złącza powinny być pozłacane, ponieważ tylko to zapewni idealne odwzorowanie ruchów użytkownika bez opóźnień i zacinania. Bezprzewodowa musi mieć zasięg nie większy niż 5 m.

DOPASOWANIE

Ważna jest także bryła myszki. Często nie zwraca się na to szczególnej uwagi, ponieważ dotychczas wydawało się to błahym problemem. Gdy jednak mamy do czynienia z zawodowcami, którzy spędzają kilka godzin dziennie z myszką w ręku, wszystko nabiera zupełnie innego znaczenia. Ważne jest aby korzystanie odznaczało się komfortem.

FORA INTERNETOWE

Zdecydowałeś o przeznaczeniu określonej kwoty na konkretną myszkę? Ważne, abyś najpierw zapoznał się z opiniami użytkowników. Pomoże to uniknąć sytuacji przepłacenia za dany model. Musimy jednak pamiętać o wyborze tylko rzetelnych recenzji, gdyż tylko one są gwarantem prawdziwości.

NAJPOPULARNIEJSZE MARKI I MODELE

Wybór zależy przede wszystkim od możliwego budżetu. W każdy przedziale cenowym znajdzie się konkretny faworyt, który jednocześnie nie będzie mógł konkurować z innymi rodzajami ze względu na wartość części i stopień zaawansowania technologii.

I tak, wyróżniamy podstawowe kategorie cenowe :

1). myszki do 50 złotych – niewielka kwota, za którą możemy już dostać w miarę porządny sprzęt

TRACER GHOST – niska cena (ok.35 zł) i oryginalny design – to przemawia za zakupem tego modelu. Myszka może pochwalić się także precyzyjnym sensorem optycznym Avago 5050, umożliwiającym pracę w wysokiej rozdzielności.

Dodatkowo, należy zaznaczyć, że sprzęt pracuje w częstotliwości 500 Hz i z prędkością 150 ips co daje całkiem dobry wynik w tym przedziale cenowym.

2). myszki do 100 złotych – w tych widełkach cenowych niekwestionowanym faworytem jest firma A4- Tech.

A 4 – TECH EVO X710 EXTRA FIRE – bardzo czuła, pozwala zapamiętać jednoczesną sekwencję 16 ruchów w jednym przycisku. Dodatkowy przycisk 3XFIRE umożliwia oddanie trzykrotnego strzału zaledwie jednym przyciśnięciem guzika.

3). myszki do 150 złotych – za tę kwotę możemy liczyć już na bardzo profesjonalny sprzęt, używany w wielu e-sportowych rozgrywkach.

RAZER ABYSSUS 2014 – zaawansowany sensor optyczny zapewniający wysoką rozdzielczość skupia się przede wszystkim na szybkości i dokładności.

4). myszki do 200 złotych – jedna z najwyższych półek cenowych

STEELSERIES RIVAL – naturalne ułożenie sensorycznych przycisków z dopasowaną bryłą, której powstanie poprzedzone było latami badań nad chwytem. Co ważne, można ją indywidualnie skonfigurować odnośnie swoich potrzeb. To sprawia, że przy zakupie otrzymujemy „osobisty” sprzęt „szyty na naszą miarę”.

5). myszki powyżej 250 złotych – najwyższa półka cenowa

RAZER DEATHADDER – najbardziej zaawansowany na świecie czujnik ruchowy, odwzorowanie optyczne w 99.4 %, we wszystkich parametrach bryluje, co dyktuje wysoką cenę. Dla profesjonalnych graczy e-sportu.