Na co zwrócić uwagę kupując dron jako prezent komunijny?

Na co zwrócić uwagę kupując dron jako prezent komunijny?

Dron na komunię to bardzo ciekawa opcja. Na pewno powinniśmy ją wziąć pod uwagę. Jest masa oklepanych prezentów na komunię. Rower, łańcuszek, zegarek, ostatnimi czasy również laptop, a także, gdy nie mamy pomysłu to pieniądze. Większość dzieci przystępująca do sakramentu komunii świętej posiada już większość tych prezentów. Na rowerze jeżdżą już od kilku lat, więc ciężko wpasować się w gusta dziecka i rodziców. Laptop lub smartfon to posiada już praktycznie każdy dzieciak w wieku szkolnym. Zegarek czy łańcuszek były modne, ale minimum 10-15 lat temu. Dlaczego więc nie skorzystać z naszej podpowiedzi i podarować dron na komunię jako oryginalny prezent.

Rodzaje dronów

Każdy z nas gdy słyszy hasło ” dron ” to od razu ma na myśli małe urządzenie latające sterowane bezprzewodowo. Mało z nas wie, że oprócz najpopularniejszych dronów latających występują jeszcze drony pływające i jeżdżące.
Absolutnie najpopularniejsze to drony latające, kilka lat temu zapanowała moda na nie i będzie trwała jeszcze długo. Ceny tych modeli różnią się od siebie, najtańsze można kupić za niecałe 400 złotych, z kolei te najbardziej zaawansowane mogą kosztować tyle co przyzwoity samochód używany. Wszystko zależy od opcji wyposażenia i zawartych w nim elementów konstrukcyjnych. Podobnie ma się z dronami pływającymi, które wyglądem przypominają futurystyczne łódki. Sterowanie tymi dronami należy do niezwykle ekscytujących, jednak potrzebny jest do tego znacznych wielkości akwen wodny. Na wielki plus modeli pływających możemy uznać to, że większość modeli droższych potrafi również wzbić się w powietrze. Ostatnie w tej kategorii- ale, co nie znaczy, że gorsze – to drony jeżdżące, zbliżone są wyglądem do samochodzików sterujących, a czasem do wysoce zaawansowanych robotów – wszystko zależy od naszych potrzeb. Również drony jeżdżące wyposażone w śmigło mogą odbyć krótki lot.

Do czego może nam służyć dron?

Dron, jest to sprzęt, który sprawia wiele frajdy wszystkim użytkownikom, niezależnie od wieku. Dla najmłodszych jest to dodatkowa zabawka inna niż dotychczas, dla starszej części może stanowić źródło nauki, poznawania świata. Z kolei dla firm może być traktowane jako narzędzie pracy. Doskonałym przykładem są studia fotograficzne i agencje reklamy, które wykorzystują drony do robienia fantastycznych ujęć i kręcenia filmów z lotu ptaka.

Na co zwrócić uwagę kupując dron?

Po za określeniem oczywistego przeznaczenia drona warto zastanowić się nad jego parametrami. Duży rozrzut cenowy ma swoje odzwierciedlenie w tym co dron potrafi. Pamiętajmy, że kupujemy dron na komunię dla dzieci, więc nie wszystkie nowinki techniczne muszą się w nim znajdować. Podejrzewam, że dron dla dziecka komunijnego będzie pierwszym takim urządzeniem z którym się zetknie, warto więc postawić na prostotę, która wprowadzi go w temat użytkowania drona i rozpali ewentualne hobby.

Dla dronów latających istotne są ich wymiary oraz liczba śmigieł- to decydujące czynniki odpowiadające za zwrotność i długość latania tych urządzeń. Ważne jest aby długość lotu pozwalała na swobodne latanie po najbliższej okolicy.

Dla każdego urządzenia przenośnego, ważne są takie parametry jak długość pracy na baterii, czy czas potrzebny na pełne naładowanie, w przypadku drona jest to również istotne, cóż to bowiem za frajda, gdy lot trwa dosłownie kilka minut, a ładowanie zajmuje kilka ładnych godzin.

Wszystkie drony wyposażone są również w kamerę jest to kolejna część, która determinuje znacząco cenę tego urządzenia. Jeżeli chcemy aby dziecko wykorzystywało dron do kręcenia filmów warto zainwestować w modele z wysoką rozdzielczością.

Gdy rozważamy zakup urządzenia droższego warto wybrać te modele, które posiadają wbudowany moduł GPS – ułatwi nam to poszukiwanie urządzenia, gdy wyczerpie się w nim bateria.