Podróż w sprawach zawodowych? Postaw na te akcesoria!

Podróż w sprawach zawodowych? Postaw na te akcesoria!

Podróż w sprawach zawodowych? Postaw na te akcesoria!

W podróże w celach biznesowych wybieramy się czasami swoim samochodem, innym razem korzystamy z transportu publicznego. Niezależnie od tego, czym podróżujemy, warto sprawić, aby ten czas był nie tylko przyjemny. Niejednokrotnie w podróży zaczynamy pracę lub ją kończymy. Powtarzamy prezentację, dopracowujemy szczegóły, innym zaś razem laptop ułożony na kolanach, daje nam szansę na to, by się odprężyć przy ulubionej muzyce. Sprawdźmy, które akcesoria dobrze jest mieć przy sobie w takich podróżach.

Powerbank na każdą okazję

Coraz częściej w naszych torbach, torebkach i plecakach znajdujemy miejsce dla powerbanka. To świetny wybór, niezależnie od długości podróży, jaką planujemy. To niewielkie urządzenie staje się zapasową baterią, która nie pozwoli wyładować się oryginalnej baterii w telefonie bądź urządzeniu mobilnym.

Powerbanki oferują różne pojemności, a nawet dodatkowe funkcjonalności. Można do nich podłączyć rozmaite urządzenia, niekiedy korzystać z nich w formie latarki. Estetyczne, kolorowe i eleganckie – w zależności od upodobań i potrzeb. Im większa ich pojemność, tym lepiej, bo pozwolą na efektywniejsze ładowanie rozmaitych urządzeń. Gdy ich wygląd staje się równie ważny, co funkcjonalność, poszukajmy wśród produktów w ulubionych kolorach, np. w sklepie AkcesoriaMarket.pl. W końcu praktyczne zastosowanie nie wyklucza eleganckiego bądź oryginalnego wykonania.

Zapasowa bateria do laptopa

W autokarach i pociągach coraz częściej możemy znaleźć gniazdka, do których podłączymy zasilacz laptopa. Długa podróż przed nami, a czas ten chcemy wykorzystać na pracę? Żaden problem! Niestety, są i takie sytuacje, w których zasilacz kompletnie nam się nie przyda, bądź też nie będzie nam odpowiadała plątanina przewodów pod nogami, tym bardziej mając obok innych pasażerów. Na tę okazję warto się zabezpieczyć, nabywając zapasową baterię.

Możemy się zdecydować na baterie oryginalne bądź zamienniki. Ostatnią opcją jest bateria uniwersalna. Atutem oryginałów są najlepsze parametry i bezproblemowe dopasowanie do posiadanego modelu laptopa, a co za tym idzie, również bezproblemowe użytkowanie. Trzeba jednak liczyć się z wysokim wydatkiem. Tańsza opcja to zamienniki, mogą być nieco mniej żywotne, ale na taką okoliczność, o ile ich parametry są zgodne z oryginalną baterią, powinny sobie poradzić. Uniwersalna bateria teoretycznie pasuje do każdego urządzenia, w praktyce jednak, mimo niskiej ceny, nie posiada zbyt wielu zalet. Korzystanie z niej może być ryzykowne dla laptopa.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe

Czas spędzony w podróży biznesowej, ale uprzyjemniany ulubionymi utworami muzycznymi, płynie o wiele szybciej. Poza tym nie każdy ma ochotę zagłębiać się w tajniki prezentacji, analiz, wykresów i firmowych maili, mając obok siebie wścibskich pasażerów. Muzyka na nudę i relaks – to jest to! Co nam będzie potrzebne? Słuchawki – bezprzewodowe lub przewodowe. Tu wybór zależny jest głównie od preferencji, bo obydwa produkty mają zalety i wady.

Niezmiennym pozostaje jednak fakt, że niezależnie od typu słuchawek, trzeba zwracać uwagę na ich jakość wykonania, ewentualną długość przewodu bądź możliwość odbierania połączeń. Takie detale wpływają na komfort użytkowania.

Podróż służbowa nie musi być uciążliwa, nudna i wyczerpująca, nawet jeśli trwa więcej niż kilka godzin. Skoro zadbaliśmy o prowiant i etui ochronne dla swoich elektronicznych urządzeń, pomyślmy o opisanych akcesoriach. Przydadzą się bowiem nie tylko podczas wyjazdów w celach biznesowych.