Telewizor 70 cali – jak wybrać?

Telewizor 70 cali – jak wybrać?

Choć liczba modeli 70-calowych telewizorów jest ograniczona, przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W ten sposób wybierze się urządzenie idealnie dostosowane do swoich potrzeb, za które się nie przepłaci.

Telewizor 70 cali a jakość obrazu

Bardzo ważna przy 70-calowym telewizorze jest jakość obrazu. Warto tutaj postawić na telewizory o rozdzielczości 4K Ultra HD, które wyświetlają obraz o dużej szczegółowości, nawet jeśli siedzi się bardzo blisko ekranu. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie również telewizor posiadający inne dodatki zwiększające jakość obrazu, dzięki którym filmy, wydarzenia sportowe lub gry wyświetlane na ekranie zapewnią niesamowite przeżycia. W telewizorach marki Samsung można spotkać np. technologię PurColor sprawiającą, że obraz staje się bardziej naturalny, oraz Upscalling – zwiększający jakość materiałów do poziomu UHD, nawet jeśli nagrano je w bardzo niskiej rozdzielczości.

Sterowanie w telewizorze 70-calowym

Decydując się na zakup telewizora 70-calowego, trzeba podjąć decyzję, czy będzie to klasyczne urządzenie, czy też smart TV. Czym wyróżnia się ten drugi typ telewizora? Z jego pomocą można oglądać filmy na żądanie z wielu serwisów, korzystać z Internetu, a także przebierać w szerokiej ofercie gier. Posiada on także dodatkowe udogodnienia związane ze sterowaniem. Wyposażony jest bowiem w specjalne menu, z którego poziomu bardzo łatwo wybierze się żądaną opcję. Telewizor 70 cali typu smart to idealne rozwiązanie dla osób nowoczesnych, które z telewizora korzystają nie tylko w celu oglądania programów telewizyjnych, ale również do innych rozrywek, i które jednocześnie cenią sobie wygodę.

Telewizor 70 cali a dźwięk

Przy zakupie telewizora dźwięk jest traktowany niestety nadal marginalnie. Tymczasem decyduje on bardzo mocno o jakości rozrywki. Jeśli chodzi o dźwięk, minimalna moc głośników, jaką powinien posiadać telewizor 70 cali, to 20 W. Zapewni ona właściwe efekty, szczególnie w związku z oglądaniem filmów. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie pozwalające na podłączenie dodatkowych głośników lub soundbarów, które wzmocnią dźwięk.

Telewizor 70-calowy a kwestie budżetowe

Wybór telewizora 70-calowego związany jest bardzo często z dostępnym budżetem. Na rynku spotyka się zwykle telewizory, których cena przekracza 10000 złotych, ale coraz więcej jest też modeli w przedziale cenowym od 6000 do 7000 złotych spełniających wymagania wielu osób pod względem obrazu i obsługi. Jako przykład można wymienić tutaj telewizor 70 cali Samsung UE70KU6000 typu smart, posiadający wiele nowoczesnych technologii zwiększających jakość obrazu (jak chociażby HDR). Jeśli budżet jest większy, można zdecydować się na zakup telewizora z zakrzywionym ekranem, dodatkowymi udogodnieniami w zakresie sterowania (jak np. kierowanie gestem lub za pomocą komunikatów głosowych) czy też wyposażonego w wydajniejsze głośniki (o mocy ponad 20 W).