Zdalna instalacja oprogramowania - czy to dobre rozwiązanie?

Zdalna instalacja oprogramowania - czy to dobre rozwiązanie?

Active Directory i Group Polisy Objects odpowiedzialne były do tej pory za wdrożenie j instalacji oprogramowania na komputerach. Technologia idzie do przodu i teraz każda instalacja IT może odbywać się bez konieczności angażowania użytkowników końcowych. Jest to konieczne dla poprawy efektywności. Na czym polega taka dystrybucja oprogramowania?

Zdalna instalacja systemu Windows – z czym to jest związane?

Aktualizacja oprogramowania jest tematem, którego nie można bagatelizować. Tym bardziej że dzięki temu można liczyć na usprawnienie pracy zdalnej i stacjonarnej. Zdalna instalacja systemu pozwoli oszczędzić czas. Proces instalacji nie będzie wymagał zaangażowania pracowników. Automatyzacja instalacji na bieżąco będzie informować o tym, kiedy będą zbliżać się niezbędne aktualizacje. Instalacja oprogramowania jest kontrolowana tylko przez administratora, który zarządza wszystkim za pomocą specjalnej konsoli. Jest to zdalny pulpit, który ułatwia przeprowadzenie całego procesu.

Automatyczna instalacja Windows – dlaczego warto się na to zdecydować?

Dzięki zdalnej instalacji można zyskać dostęp do pakietu dystrybucyjnego plików oraz folderów. Zyskuje się też dostęp nie tylko do sesji użytkownika, ale także tej systemowej. Stworzenie nowego zadania nie będzie stanowić problemu – co ułatwi kreator, które będzie można dopasować do indywidualnych możliwości. Cały proces zostaje rozłożony na kilka etapów:

  1. Przygotowanie oprogramowania;
  2. Publikowanie oprogramowania;
  3. Uruchomienie zdalnej instalacji.

Taki proces jest w stanie poprawić efektywność, ponieważ administratorzy mają dostęp do wielu komputerów w jednym momencie. Do tego aktualizacja możliwa będzie także na tych komputerach, które nie są podłączone do sieci lokalnej.

Bezpieczeństwo danych w trakcie instalacji systemu Windows

Dostęp do każdego komputera można mieć tak naprawdę z wielu miejsc na świecie. Nie trzeba jednak obawiać się o bezpieczeństwo danych. Wszystkie pliki i foldery są w trakcie przetwarzania szyfrowane i walidowane. Instalację zdalną mogą przeprowadzić jedynie przedsiębiorstwa IT, które wyposażone są w odpowiednie zasoby sprzętowe i programowe. Coraz większa ilość firm zleca takie zadania wyspecjalizowanym jednostkom, które wiedzą jak instalowanie na odległość powinno przebiegać.

Zdalna instalacja to wygodne i komfortowe rozwiązanie, które pomaga usprawnić cały proces na każdym firmowym komputerze. W czasach gdy coraz większa ilość osób pracuje zdalnie, takie działania są bardzo ważne, ponieważ mają wpływ na osiągane wyniki w przyszłości.