Jaki przenośny komputer Mac w 2023 roku wybrać?

Jaki przenośny komputer Mac w 2023 roku wybrać?

Jeśli poszukujesz przenośnego komputera możesz zdecydować się na zakup jednego z laptopów z systemem Windows bądź komputera Mac. W które urządzenie marki Apple się zaopatrzyć i dlaczego?

Marka Apple to nie tylko smartfony. W ofercie firmy można znaleźć również komputery stacjonarne (i przenośne), tablety, inteligentne zegarki czy monitory. Użytkownicy poszukający laptopa mają do wyboru jednego z MacBook’ów. Który z nich sprawdzi się do użytku domowego, a który do zadań specjalnych?

MacBook Pro – laptop dla profesjonalistów

Jeśli oczekujesz od komputera wysokiej wydajności rozważ zakup jednego z modeli MacBook Pro. Ten może być wyposażony w czip M1, M1 Pro, M1 Max, M2, M2 Max lub M2 Pro. Niezależnie od wybranego wariantu, każdy z nich pracuje na autorskim systemie producenta macOS, który zapewnia płynność oraz wysoką odporność na działanie szkodliwego oprogramowania. Laptopy wyposażone w czipy M1 swoją premierę miały w 2021 roku. Te z procesorami M2 zaprezentowano światu w roku 2022. Niezależnie od tego, jaki model zdecydujesz się kupić, znajdziesz go w ofercie sklepu internetowego pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro.html.

Modele Pro zostały stworzone dla profesjonalistów. Często sięgają po nie przedstawiciele branży kreatywnej – wszystko za sprawą obsługi monitorów 6K oraz bezproblemowej edycji plików dźwiękowych oraz graficznych. GPU producenta gwarantuje szybki rendering i wysoką jakość obrazu. Zależnie od wybranego modelu możesz zdecydować się na urządzenie dysponujące aż 8 TB przestrzeni na Twoje pliki i 96 GB pamięci operacyjnej. Laptopy od Apple są dostępne w wielu wariantach, możesz wybrać więc model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.  Wielkość ekranu wybranego MacBook’a może wynosić 13, 14 bądź 16 cali. Największy z nich mierzy 36 x 25 centymetrów oraz waży około dwóch kilogramów.

MacBook Air – idealny do użytku domowego i pracy biurowej

MacBook Air jest laptopem, który idealnie nadaje się do użytku domowego, nauki oraz pracy biurowej. Jest dostępny w wersji z wyświetlaczem 13- i 15-calowym Liquid Retina. Jednym ze sklepów, który posiada go w swojej ofercie pod linkiem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33.html. MacBook Air może być wyposażony w czip Apple M1 bądź Apple M2. Producent zadbał również o wysokiej jakości GPU, dzięki któremu możliwa jest edycja filmów w wysokiej rozdzielczości oraz tworzenie nieskomplikowanych renderów. Laptopy w wersji Air są zdecydowanie tańsze od komputerów stacjonarnych producenta czy MacBook’ów Pro.

W laptopach marki zastosowano energooszczędne rozwiązania, dzięki którym mogą pracować nawet przez 18 godzin bez przerwy. Netbok może być wyposażony w 8, 16 bądź 24 GB pamięci operacyjnej (24 GB pamięci RAM można znaleźć w laptopach z czipem Apple M2). Maksymalna pojemność dysku twardego może wynieść 2 TB, a najmniejsza 256 GB. Laptopy MacBook Air podobnie jak w MacBook Pro wyposażono w system operacyjny macOS zapewniający maksymalną wydajność. Zadbano również o rozwiązania umożliwiające udział w wideokonferencjach oraz rozmowach z przyjaciółmi. Mowa o układzie trzech mikrofonów, które potrafią zagłuszyć otaczające dźwięki oraz o kamerze FaceTime zapewniającej niezwykle naturalny obraz. Nie musisz się również obawiać, że ktoś niepowołany otrzyma dostęp do Twoich plików – dzięki zabezpieczeniu Touch ID Twój komputer będzie bezpieczny.

MacBook Pro czy MacBook Air – na jaki model się zdecydować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zastanów się nad tym, czego oczekujesz od swojego komputera i który z modeli może Ci to zagwarantować. Jeśli poszukujesz laptopa do użytku domowego bądź pracy biurowej dobrym rozwiązaniem może okazać się MacBook Air. Jego niewielkie rozmiary sprawią, że bez problemu będziesz mógł zabrać go ze sobą w podróż. Jeśli natomiast wykonujesz projekty, które wymagają dużej mocy obliczeniowej, warto rozważyć wybór jednego z modeli MacBook Pro. Zagwarantują Ci wysoką wydajność i umożliwią bezproblemową edycję plików dźwiękowych oraz graficznych.