Jak zrobić dysk google - prosta obsługa

Jak zrobić dysk google - prosta obsługa

Dysk Google to idealne rozwiązanie do przechowywania plików w chmurze. Do naszych danych mamy dostęp z każdego urządzeniu. Istnieje też możliwość pracy na dokumentach w trybie offline. Ponadto otrzymujemy pełny pakiet biurowy — edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje i inne całkiem za darmo. Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego Dysku Google i nie wiesz jak zrobić Dysk Google, przeczytaj ten mini poradnik.

Czego potrzebujesz, aby utworzyć Dysk Google

Aby zacząć korzystać z Dysku Google, musisz również posiadać własne konto Google i Gmail. Po rejestracji konta i utworzeniu adresu e-mail możesz korzystać z wszystkich pakietów Google, logując się za pomocą tego właśnie konta.

Aby zrobić dysk Google, musisz mieć również zainstalowaną wyszukiwarkę Google na swoim komputerze (lub smartfonie). W wyszukiwarce musisz się zalogować na konto Google.

Jak zalogować się do Dysku Google?

Zalogować się możesz u góry po prawej stronie przeglądarki. Gdy już to zrobisz w menu obok Twojego zdjęcia, pokazuje ci się kwadracik z 9 małymi kropeczkami. Po jego kliknięciu wyświetla Ci się lista aplikacji od Google, w tym również Dysk Google. Naciskamy go i jesteśmy już na swoim Dysku Google.

Przy pierwszej wizycie w pliku hostingowym Google udostępnia nam aż 15 GB miejsca na pliki w „chmurze”. Jeśli chcesz, możesz zwiększyć ilość dostępnych danych, wykupując jeden z pakietów.

Ogólnie rzecz biorąc, po autoryzacji i wejściu na Dysk Google, usługa może być używana od razu.

Jak zrobić dysk google na PC i smartfonie

Innym sposobem logowania się na Google Dysku jest zainstalowanie aplikacji Dysk Google na komputerze lub naszym smartfonie (aplikacja do pobrania w Sklepie Google).

Dysk Google umożliwia organizowanie plików zdalnych w folderze na komputerze. Wszystkie zmiany, które zrobisz w katalogu na komputerze, są od razu synchronizowane z wersją online. Na przykład, gdy usuniesz jakiś plik z folderu Google, usunie się on również z chmury. Jest to bardzo fajna i przydatna opcja.

Pobieranie i instalacja na PC

Teraz pokażę Ci jak zrobić Dysk na komputerze za pomocą aplikacji. Jeśli jesteśmy na naszym Google Dysk, na górze po prawej stronie mamy ikonkę koła zębatego. Są to ustawienia. Po kliknięciu ikonki pojawia nam się małe menu, w którym jest opcja Pobierz Dysk Google na komputer. Następnie instalujemy aplikację, tak samo, jak inne programy komputerowe.

  • Po pobraniu programu instalacyjnego uruchom go i poczekaj na zakończenie instalacji.
  • Następnie w oknie powitalnym, kliknij przycisk „Rozpocznij”.
  • Teraz musimy zalogować się do aplikacji za pomocą naszego konta Google.
  • Podczas instalacji możesz poznać główne funkcje Dysku Google.
  • Po zainstalowaniu naciśnij przycisk „Gotowe”.

Aby wejść do programu, klikamy w jego ikonkę na pulpicie.

Już wiesz jak instalować Dysk Google, aby był on na Twoim komputerze i telefonie, Jest to bardzo dobre rozwiązanie, aby mieć go na różnych urządzeniach i w razie potrzeby w każdej chwili korzystać z plików tam umieszczonych.