Jaki komputer do streamowania?

Jaki komputer do streamowania?

Obecnie dzięki temu, że internet jest tak łatwo dostępny, to granie w gry komputerowe jest jeszcze bardziej przyjemne i ekscytujące niż wcześniej. Jednak tutaj nie kończą się zalety sieci, gdyż możemy grać z innymi graczami z całego globu, ale równocześnie możemy udostępniać innym podgląd naszej gry, komentarza czy naszego wyglądu, gdy gramy. Jest to nic innego jak coraz bardziej popularny ostatnio stream. Jednak nie każdy komputer potrafi sprostać wymaganiom gry i równocześnie udostępnianiu tego innym ludziom na świecie. Dlatego też potrzebny jest specjalny, dobry sprzęt. Zatem jaki komputer do streamowania będzie odpowiedni?

Procesor do streamowania

Komputer do streamowania nowoczesnych gier musi posiadać bardzo dobry procesor. Już samo granie w grę powoduje duże obciążenie procesora, a gdy udostępniamy innym naszą rozgrywkę, to jeszcze działa odpowiednie oprogramowanie, mikrofon czy kamera. Także sprzęt musi stanąć na wysokości zadania i być bardzo wydajny. Godna polecenia jest rodzina procesorów Intel Core i7. Z pewnością będą one dobrze się sprawdzały nawet przy wymagających tytułach.

Karta graficzna pomocna przy streamach

Szukajmy kart graficznych najlepszej jakości. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, który obsługuje jakość 4K, która jest coraz częściej poszukiwana przez oglądających. Najlepiej dla nas będzie wybranie karty gamingowej, która jest specjalnie stworzona do tego, aby mieć dobre osiągi podczas grania w gry.

Polecanymi przykładowymi modelami są tutaj:

  1. ASUS Radeon RX 570
  2. EVGA GeForce GTX 1060 3GB GAMING
  3. NVIDIA GeForce GTX 1080

Pamięć RAM

Oczywiście niezbędna nam do dobrego działania naszego komputera jest odpowiednia ilość pamięci RAM. Ile tej pamięci potrzebuje komputer do streamowania? Obecnie standardowo zakłada się, że minimum potrzebne do gier to 8 GB. Jednak im więcej będziemy mieć pamięci RAM, tym lepiej będzie wszystko nam działało. Także 16 GB jest bardzo dobrym pomysłem.

Płyta główna i zasilacz

Tutaj dobieramy ją w zależności od pozostałych komponentów. Sprawa jest prosta: wszystko musi do niej pasować. Warto też pokusić się o model kierowany dla graczy. Z zasilaczem jest podobnie. Po prostu dobieramy go w zależności od tego, ile potrzebujemy mocy.

Co jeszcze będzie potrzebne?

Aby odpalić stream dobrej jakości, do którego ludzie będą ciągnąć jak muchy do lepu, potrzebujemy jeszcze kilku ważnych rzeczy takich jak:

  1. Dobrej jakości kamerka – będzie umożliwiała pokazanie naszego poglądu podczas gry.
  2. Mikrofon z pop filtrem – zestaw, który dobrze zbiera dźwięk i nie denerwuje słuchaczy.
  3. Odpowiednie tło – na którym będzie nas dobrze widać.
  4. Program do streamowania.

Mikrofon

Bez niego ani rusz. Wyróżniamy różne mikrofony. Na początek wystarczy najprostszy. Wygodnie jest zakupić słuchawki z mikrofonem jednak tutaj ciężko o najwyższą jakość. Profesjonalny mikrofon do nagrywania dźwięku zwykle jest zewnętrzny. Do niego potrzebny jest nam statyw, aby zredukować drgania i zakłócenia. Natomiast pop filtr będzie konieczny do tłumienia głosek wybuchowych.

Kamerka

Większość osób z niej korzysta. Na początek wystarczy nawet najprostszy model. Zwykle, gdy udostępniamy widok z naszej gry, to nasz wizerunek będzie bardzo mały gdzieś w rogu ekranu. Koniecznie warto zainwestować w taki sprzęt, jeśli chcemy nagrywać gry typu horror czy takie, które wyciskają łzy. Z pewnością nasze reakcje na to, co się dzieje na ekranie, wpłyną pozytywnie na naszą oglądalność. Lubimy patrzeć jak ktoś taki jak my, podczas grania w survival horror, również potrafi podskoczyć na krześle i krzyknąć ze strachu w jakimś trudnym momencie.

Jaki komputer do streamowania – podstawowe zasady

Najważniejsze jest to, aby kupić podzespoły o dobrej wydajności, które są przeznaczone dla graczy. Musimy brać pod uwagę, że udostępniając podgląd naszej gry, będziemy musieli mieć mocniejszy sprzęt niż dane wymagania samej gry. Komputer będzie musiał poradzić sobie z tytułem, w który gramy, z oprogramowaniem, kamerą oraz z mikrofonem.