Rodzina apple - czy warto inwestować?

Rodzina apple - czy warto inwestować?

Apple Inc. jest amerykański przedsiębiorstwem informatycznym, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Zostało ono założone 1 kwietnia 1976 roku, w celu projektowania oraz sprzedaży kompletnych, złożonych już zestawów komputerowych. Pomysłodawcami Apple, byli projektant Steve Wozniak, Steve Jobs i przedsiębiorca Ronald Wayne. Firma, od momentu swojego powstania, zajmuje się projektowaniem oraz produkcją komputerów osobistych i mobilnych. Tworzy także oprogramowania i serwisy internetowe. Jest spółką publiczną. Czy systemy oraz produkty Apple są dobre do pracy? Myślę, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie, stanie się dużo łatwiejsze, po zapoznaniu się z informacjami z tego artykułu. 

RODZINA PRODUKTÓW APPLE. 

Rodzina produktów Apple Inc, wyróżnia się na tle innych, tego rodzaju urządzeń, specyficznym designem oraz prowadzonymi przez siebie kampaniami reklamowymi. Jest jedną z najsilniejszych marek produktów informatycznych na świecie. Od 1976 roku do dziś dnia, prężnie się rozwija i zyskuje sobie coraz to szersze grono, oddanych klientów i swoich zwolenników. Marka Apple Inc. dostarcza nam możliwości zakupu i korzystania z komputerów Mac, iPodów, iPhonów, iPadów, Appel Watch, AirPods, HomePod oraz słuchawek Beats Electronics. Oprogramowanie Apple, obejmuje system operacyjny iOS, macOS, iPadOS oraz wiele innych. Do pracy biurowej, firma poleca pakiet oprogramowania iWork. iWork, funkcjonuje w systemie operacyjnym OS X i iOS. Na inne platformy udostępniany jest za pomocą iCloud, który jest tzw. chmurą online, zawierającą w sobie cały zestaw usług promowanych przez Apple Inc. Pakiet biurowy iWork, wyposażony jest w dodatkowe aplikacje, takie jak Pages, Numbers i Keynote. Aplikacja Pages jest odpowiedzialna za obsługę tekstu, na którym pracujemy. Jej funkcje umożliwiają druk ulotek czy folderów za pomocą szablonów. Opcja ta została stworzona przez Apple Inc., specjalnie ze względu na potrzeby małych firm. 

MAC OS – SYSTEM APPLE. 

Mac OS, jest systemem operacyjnym, typowym dla komputerów Macintosh, wydanym po raz pierwszy w 1984 roku przez firmę Apple, we współpracy z Motorolą i IBM.  Pierwszej wersji systemu, zawdzięczamy takie standardy komputerowego interfejsu jak okna, rozwijane menu, kursor myszy, kosz na niepotrzebne pliki itp. System interfejsu programu operacyjnego Mac OS, lubiany jest przez użytkowników za to, że jest bardzo intuicyjny i wygodny. Te cechy, jak wiadomo, mogą się sprawdzić w trakcie każdej pracy na komputerze. Wadą systemu, jest brak wielozadaniowości z wywłaszczeniem i nie w pełni bezpieczna pamięć. Firma Apple Inc., przez długie lata, próbowała poradzić sobie z tymi problemami, niestety nie odniosło to jak do tej pory, oczekiwanego przez nią skutku.